تور مجازی شرکت

شرکـت فولاد روانشیـر با دارا بودن کادر فنی مجـرب و با اتکا به تجارب ارزنده ای که در پروژه های متعدد کسب نموده این توانائـی را داراست که ضمن انتخاب متریـال مناسب جهت مصـارف خـاص صنعتـی، پروسـه تولیـد را طراحی و مهندسی نماید.
همچنین واحـد تحقیق و توسعـه، با بهره منـدی از اساتیـد دانشگـاه و مهندسیـن با تجربـه ای که بر روی کلیـه واحـد ها اشـراف دارنـد با انجام پژوهش هـا در خصوص آخریـن دستاورد های علمـی و با اخذ بازخورد مشتریان از طریق بخش مهندسی فروش در ارتقاء و بهبود کارکرد قطعات به عنوان بخش پیشرو در شرکـت فولاد روانشیـر می باشد.

روند تولید محصول به ترتیب ذیل صورت میگیرد:

۱. بررسـی مدارک فنـی توسط کـادر پژوهـش و فنـی و انتخاب مـواد مهندسـی مناسـب جهت تولیـد محصـول با توجـه به مشخصـات و خواص مورد نیاز مشتری
۲. برنامه ریزی و زمانبندی پیشرفت پروژه
۳. طراحی تکنولوژی با بکار گیری نرم افزار های مهندسی شامل : Sut Cast , AutoCAD , Mechanical Desktop
۴. مدلسازی (در صورت نیاز)
۵. تهـیه پکیـج تولیــد (شامـل دستور کـار تولیـد قطعـه ، نحـوه شمـاره گـذاری قطعـه ، نقشـه تکنولـوژی وسیستم راهگاهی ، دستورالعمل انجام تست های لازم جهت تائید نهائی قطعه)
۶. نمونه ریزی : جهت تائید نهائی مدل و قطعه
۷. کنترل کیفی نمونه
۸. تحویل نمونه
در صورت تائید نمونه توسط کارفرما
۹. تولید انبوه
۹-۱. قالبگیری
۹-۲. ریخته گری و تمیز کاری
۹-۳. عملیات حرارتی
۹-۴. کنترل موقت
۹-۵. ماشینکاری (در صورت نیاز)
۹-۶.  کنترل نهایی
۱۰. ارسال به مشتری
۱۱. مهندسی فروش پس از نصب قطعات

معرفی واحدها

واحد طراحی و تکنولوژی

بخش طراحی و نقشه کشی

بخش طراحی و تکنولوژی با بکارگیری پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای طراحی و مهندسی تحلیلی مانند: Autocad, Solidworks, Catia, Procast  و نیز با بهره‌گیری از دانش نقشه کشی صنعتی و ریخته‌گری می‌کوشد تا برای دادن پاسخ مناسب به نیازهای متنوع و روزافزون مشتریان راندمان محصولات را همگام با تکنولوژی مدرن افزایش دهد علاوه بر این طراحی کلیه مدل‌ها شامل مدل‌های آزاد صفحه‌ای فومی یا آلومینیومی بر عهده این بخش است.

بخش مدل سازی

بخش مدل‌سازی بر اساس نقشه‌های دریافتی از واحد طراحی و با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات ساخت شامل (ماشین‌های CNC سه محور، پرینترهای سه‌بعدی و…)  به ساخت انواع مدل‌ها اقدام می‌کند تا پس از ساخت در بخش قالب‌گیری و ریخته‌گری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

واحد تولید

بخش قالبگیری و مونتاژ

شرکـت فولاد روانشیـر با دارا بودن کادر فنی مجـرب و با اتکا به تجارب ارزنده ای که در پروژه های متعدد کسب نموده این توانائـی را داراست که ضمن انتخاب متریـال مناسب جهت مصـارف خـاص صنعتـی ، پروسـه تولیـد را طراحی و مهندسی نماید.
همچنین واحـد تحقیق و توسعـه، با بهره منـدی از اساتیـد دانشگـاه و مهندسیـن با تجربـه ای که بر روی کلیـه واحـد ها اشـراف دارنـد با انجام پژوهش هـا در خصوص آخریـن دستاورد های علمـی و با اخذ بازخورد مشتریان از طریق بخش مهندسی فروش در ارتقاء و بهبود کارکرد قطعات به عنوان بخش پیشرو درشرکـت فولاد روانشیـر می باشد.

بخش آلیاژسازی و ذوب

آهن موجود در سنگ معدن های آهن؛ حاوی ناخالصی هایی همچون فسفر، گوگرد و مواد قلیایی می باشد. برای تولید کنسانتره عملیات متالورژیکی پذیر، سنگ آهن باید آسیاب شد، برای عملیات تغلیظ غنی شود و نهایتا برای حمل و نقل آب زدایی گردد. شرکت روانشیر برای بهبود نرخ مقاومت به سایش این پمپ ها، از آلیاژهای آهنی ریختگی پر کروم در ساخت این تیپ قطعات استفاده می کند.

واحد تولید

بخش سنگ زنی و عملیات حرارتی

آهن موجود در سنگ معدن های آهن؛ حاوی ناخالصی هایی همچون فسفر، گوگرد و مواد قلیایی می باشد. برای تولید کنسانتره عملیات متالورژیکی پذیر، سنگ آهن باید آسیاب شد ، برای عملیات تغلیظ غنی شود و نهایتا برای حمل و نقل آب زدایی گردد. شرکت روانشیر برای بهبود نرخ مقاومت به سایش این پمپ ها، از آلیاژهای آهنی ریختگی پر کروم در ساخت این تیپ قطعات استفاده می کند.

واحد کنترل کیفیت

بخش کنترل اقلام ورودی – آزمایشگاه ماسه

شامل کنترل مواد اولیه مصرفی از قبیل (ماسه سیلیسی، انواع فرو آلیاژها، انواع پوشان‌ها و غیره …) می باشد که بر اساس دستورالعمل‌های مشخص شده در سیستم شرکت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت دارا بودن شرایط پذیرش بر اساس معیارهای پذیرش تعریف شده وارد مجموعه می‌شود. این تست‌ها توسط کارشناسان مجرب و با تجربه، با رعایت متدهای به‌روز و پیشرفته و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می‌گردد و در صورت عدم برخورداری از شرایط پذیرش به عنوان نامنطبق شناخته شده و به تامین کننده عودت می‌گردد.

بخش کنترل حین فرآیند – آزمایشگاه کوانتومتری

در این بخش با توجه به دستورالعمل‌های موجود در طرح کیفیت محصول که توسط کمیته فنی شرکت تهیه می‌گردد فرآیند کنترل حین تولید در ایستگاه های نظیر (قالب گیری ،مونتاژ ،ذوب ،تخلیه ،سنگ زنی و عملیات حرارتی انجام می‌گردد.
در بخش قالب‌گیری با کنترل مخلوط چسب و ماسه که به صورت رندوم مخلوط ماسه آماده شده ،نمونه برداری شده و مورد تست استحکام فشاری و برشی در حالت تر قرار می‌گیرد. همچنین از دیگر آیتم‌های کنترلی در این قسمت کنترل بوم رنگ (پوشان) می باشد.
در قسمت مونتاژ از جمله موارد کنترلی در بخش مونتاژ می‌توان کنترل مراحل ماهیچه گذاری استحکام ماسه نحوه صحیح مونتاژ تای زیر و رو روی هم و قلاب زدن بین دو نیمه را نام برد.

اما در بخش ذوب که مهم‌ترین بخش در قسمت کنترل حین فرآیند می باشد، مواردی همچون آنالیز شیمیایی، دمای بار ریزی، زمان بار ریزی و همچنین ثبت شماره‌های ردیابی انجام می‌گردد همچنین در این بخش با وجود دستگاه کوانتومتر به‌عنوان قلب تپنده واحد ریخته گری کار نظارت و آلیاژ سازی ذوب های مختلف توسط پرسنل آموزش دیده انجام می‌گردد.
در قسمت عملیات حرارتی نظارت بر حسن انجام سیکل‌های عملیات حرارتی بر روی قطعات مختلف با در نظر گرفتن شرایط مندرج در طرح کیفیت محصول انجام می‌پذیرد. همچنین با توجه به مهم بودن فاکتور دما در کوره‌های عملیات حرارتی، تجهیز مربوط به آن یعنی ترموکوبل‌های مورد استفاده در آن‌ها طبق دستورالعمل جاری شرکت کنترل و نتایج آن جهت بهره‌برداری در اختیار پرسنل عملیات حرارتی قرار می‌گیرد و در صورتی‌ که اختلاف دمایی مشاهده گردید ترموکوبل مورد نظر از چرخه استفاده خارج می‌گردد.

بخش کنترل محصول نهایی- متالوگرافی -PT – UT – سختی سنجی

کنترل نهایی محصول این بخش از وظایف کنترل کیفیت از مهم‌ترین وظایف این واحد می باشد که نشان‌دهنده حضور نامحسوس مشتریست. بدین صورت که واحد کنترل کیفی خود را نماینده مشتری در شرکت می‌داند. از مهم‌ترین کارهای این واحد در این بخش کنترل ابعادی مطابق با نقشه‌های جاری همچنین تست هایی نظیر PT ،UT و سختی سنجی این قطعات می باشد که در صورت تایید در نتیجه تست‌های فوق قطعه به‌عنوان تولید با کیفیت ،مجوز ورود به انبار برای آن صادر می‌گردد.