وکیوم پمپها

محصولات/صنایع معدن

آهن موجود در سنگ معدن های آهن؛ حاوی ناخالصی هایی همچون فسفر، گوگرد و مواد قلیایی می باشد. برای تولید کنسانتره عملیات متالورژیکی پذیر، سنگ آهن باید آسیاب شده، برای عملیات تغلیظ غنی شود و نهایتا برای حمل و نقل آب زدایی گردد.

شرکت روانشیر برای بهبود نرخ مقاومت به سایش این پمپ ها، از آلیاژهای آهنی ریختگی پر کروم در ساخت این تیپ قطعات استفاده می کند. تخصص روانشیر در عملیات حرارتی، ما را قادر ساخته که بر اساس استاندارد ASTM A532 قطعاتی با کارایی بالا، تا سختی در حدود ۶۰ -۶۲ راکول سی و مقاومت به فشار متوسط تولید کنیم. روانشیر تا کنون این محصولات را برای صنایع معدنی چادرملو، آلومینا و صنایع ملی مس تولید کرده است. از اصلی ترین محصولات در این طبقه بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد: pump casing , lining for inlet , impeller , expeller , rings & covers , lining for casing , wear plates.

فولاد روانشیر یکی از تامین کنندگان اصلی پمپ های کارخانجات تولید کنستانتره مانند slurry pump و vacuum pump در ایران است.

فولاد روانشیر برای اولین بار در ایران ، با همکاری شرکت تهران قطعه اقدام به تولید وکیوم پمپ هایی با ظرفیت ۱۸۰۰۰ متر مکعب بر ساعت نموده است. ازاین پمپ ها در کلیه خطوط کنسانتره از قبیل خطوط AGmill و Polycam استفاده میگردد.